Velkoplošný tisk plakátů, samolepek, cedulí, bannerů, malířských pláten

KLEINWÄCHTER holding s.r.o.

Velkoplošný tisk plakátů, samolepek, cedulí, bannerů, malířských pláten

Velkoplošný tisk bannerů, plakátů, malířských pláten, samolepek, cedulí, ale i velkoformátový tisk a kopírování výkresové dokumentace patří do širokého spektra profesionálních služeb tiskárny Kleinwächter holding s.r.o. se sídlem ve Frýdku-Místku.

Obec Rohov
Obecní úřad


Hlavní 180, Rohov 747 25
Obecní úřad Rohov.
Obec Rohov leží v nejsevernějším výběžku okresu u státních hranic s Polskem. První písemná zpráva pochází z roku 1349 a o obci Rohov se zmiňuje tzv. opavský mostní rejstřík.
Při dělení velkého Opavska roku 1377 patřila obec Žibřidovi z Křanovic a v následujícím století se vystřídala řada šlechticů používajících titul z Rohova.
Jistě však z Rohova pocházeli známí rytíři, kteří vlastnili nedaleký statek Šamařovice a podle něj se titulovali
Šamařovští z Rohova. V jejich držbě byla přechodně i Chuchelná, Stěbořice a Strahovice. Nedaleko Rohova si
vybudovali v 15. století tvrz Světlov, kterou však již v roce 1502 prodali Jiříkovi Požárovi z Černíkova.
Ves Rohov s částí Stěbořic prodal Vavřinec z Rohova v roce 1509 Janu Tlumokovi ze Slavíkova, který se oženil se Salomenou z Rohova. Jejich příbuzná Maruše ze Slavíkova se podruhé provdala za Petra Karvinského z Karvína a tím se roku 1533 dostal Rohov do vlastnictví karvinských. V roce 1540 kupují Rohov bratři Jan a Vavřinec z Drahotuš a
připojují jej k panství Dolní Benešov.
Roku 1619 vlastní Rohov David Šebastián Mošovský a v průběhu třicetileté války statek zcela zpustl a zanikla i tvrz
Světlov. V roce 1676 kupuje Rohov Karel Maxmilián Lichnovský a připojuje obec k Chuchelné. Na místě tvrze buduje dvůr Světlovec.
V roce 1721 byla v Rohově panská krčma a dvůr. V roce 1797 v Rohově vznikla škola a od roku 1819 se vyučuje v samostatné budově, přestavěné roku 1836. Roku 1861
však škola vyhořela a byla znovu postavena až v roce 1897. V současné době navštěvují děti z Rohova školu v Sudicích. Od roku 1742 se stává Rohov součástí Pruska.
Po připojení k ČSR v roce 1920 byla u Rohova samota Podrohovčí a Lichnovského dvůr Světlovec. Od roku 1975 byl Rohov přičleněn k Sudicím, od roku 1990 je samostatnou obcí.
V obci se dochovaly roubené špýchary z konce 18. a 19. století.
V obci je kaple sv. Petra a Pavla v novodobém stylu.

Produkty
  • státní správa, úřady a magistráty, instituce a organizace, obecní samospráva, zastupitelství krajů a měst


Související články
Prozkoumejte bohatou historii a přírodní krásy okolí Mirkovic

Obec Mirkovice

Prozkoumejte bohatou historii a přírodní krásy okolí Mirkovic

Objevte kouzlo okolí Mirkovic, kde historické vesnice jako Chabičovice, Malčice, Svachova Lhotka a Zahrádka tvoří mozaiku minulosti a přítomnosti. Každá z nich nabízí jedinečné příběhy zdobené historickými památkami, přírodními rezervacemi a tradičními českými usedlostmi. Tento region, bohatý na kulturu, historii a přírodní krásy, je ideálním místem pro poznávání, relaxaci a učení o historickém bohatství Jihočeského kraje.


Bílá: Malebná obec s bohatou historií a nepřebernými možnostmi pro aktivní odpočinek

Obec Bílá

Bílá: Malebná obec s bohatou historií a nepřebernými možnostmi pro aktivní odpočinek

V srdci Moravskoslezských Beskyd se nachází obec Bílá, která je ideálním místem pro všechny, kteří chtějí spojit objevování historie s aktivním odpočinkem. Od lanových parků po historické vodní nádrže, Bílá nabízí atrakce pro celou rodinu. Obec Bílá, nacházející se v okrese Frýdek-Místek, je jednou z nejmladších beskydských obcí, avšak s historií sahající hluboko do minulosti. Její vznik byl úzce spjatý s dělením historického území Ostravice a je příkladem bohatého kulturního dědictví spojeného s přírodními krásami.


Objevte bohatou a pestrou historii v srdci Královehradeckého kraje

Obec Ostroměř

Objevte bohatou a pestrou historii v srdci Královehradeckého kraje

V srdci Královehradeckého kraje, kde se dotýkají hory s rovinou, leží obec Ostroměř. Toto místo, které dnes je domovem pro více než tisícovku obyvatel, má za sebou bohatou a pestrou historii, která sahá až do hluboké minulosti.


Mirkovice: Historická perla v srdci Jižních Čech

Obec Mirkovice

Mirkovice: Historická perla v srdci Jižních Čech

Mirkovice, návesní osada s historickým kouzlem, se nachází nedaleko Českého Krumlova v Jihočeském kraji. Tato obec je známá svými typickými hospodářskými staveními, které jsou dnes převážně využívány k bydlení. Obecní úřad Mirkovice sídlí v budově bývalé školy postavené v roce 1901. V dolní části obce se nachází sportovní hřiště na malou kopanou a volejbal s příjemným posezením u ohniště. Obec má vypracovaný Územní plán, který umožňuje další rozvoj prostřednictvím zástavby rodinných domů.