Druhy hydroizolace a její přednosti
Hydroizolační stěrky rozlišujeme dle jejich materiálového složení (disperzní, polymer cementové nebo asfaltové), druhu použití a dle způsobu přípravy. Mohou být jednosložkové či dvousložkové. Jsou vodotěsné, pružné a odolávající tlaku a mechanickému namáhání dlaždic. Snadno se nanášejí a výborně drží na podkladě.Kde všude lze hydroizolace použít
Využití najdou při stavbě či rekonstrukci koupelny, především se aplikuje ve sprchovém koutě, kde je neustálý tlak vody, v prádelnách, v mycích boxech, bazénech, ale i na terase či balkóně. Využívají se tedy nejen v interiéru, ale i exteriéru.
Aplikace je snadná a zvládne ji úplně každý
Hydroizolace se nanáší na suchý a čistý podklad štětcem, válečkem nebo stěrkou. Savé povrchy je potřeba první napenetrovat. Začíná se v rozích stěrkou a vložením dilatačního pásu, který je pružný a pohlcuje dilatační pohyby a otřesy stavby. Dále naneseme na svislé plochy a nakonec na podlahu. Po vyschnutí se aplikuje druhá vrstva tzv. „křížovou metodou.“ A je hotovo.
Na co si při výběru vhodné izolace dávat pozor
Vybírejte pouze hydroizolační stěrky, které jsou certifikovány podle evropských norem. Dále by měly být součástí ověřených systémových řešení, kdy budete mít k dispozici i penetrace a lepidla. Pro snadnější nanášení je vhodné použít jednosložkové hydroizolace, které můžete taktéž použít do exteriéru, ale je potřeba vybrat správný typ pro venkovní užití, musí mít deklaraci mrazuvzdornosti.