Obec Čistá


Čistá 195, Čistá u Mladé Boleslavi 294 23
Telefon: +420 326 303 221

Obec Čistá se nachází v okrese Mladá Boleslav ve Středočeském kraji. Je položena v nadmořské výšce
280 m n. m. a její rozloha činí 897.9 ha.

První písemná zmínka o obci pochází z roku 1352 a v současné době zde žije 828 obyvatel.

V obci se nachází dvoutřídní mateřská škola se školní jídelnou, základní škola malotřídního typu 1. - 5. ročník. Dále zde naleznete knihovnu, poštu či restauraci.

V provozu je zde rovněž ordinace praktického lékaře.

Za zmínku také stojí historické objekty, které se zde nacházejí. Jedná se o Kostel svatého Vavřince, výklenkovou kapli sv. Prokopa z roku 1735 a výklenkovou kapli P. Marie z počátku 19. století a také pomník připomínající zabití pěti mužů z Čisté a okolí ustupující německou kolonou v závěru 2. světové války.

IČ: 00237621
Okres: Mladá Boleslav
Stát: Česká republika
Právní forma: ostatní
Počet zaměstnanců: do 5 zaměstnanců
Obrat: 10 mil. až 30 mil. Kč
Kontaktní osoba: Zdeněk Tyšer

Telefon:
+420 326 303 221
+420 724 162 911

Email:
info@obeccista.cz
oucista@seznam.cz

Web:


Kontaktní osoby:
Zdeněk Tyšer
funkce: starosta

Jana Uhlířová
funkce: účetní


GPS: 50°28′22.04″ N, 14°50′39.34″ E

QR kód firmy Obec Čistá

Prodej, instalacie a opravy klimatizační a chladírenské techniky.

Bytové klimatizační jednotky.

Návrh a realizace zahrad na klíč – zahradní architektura pro malé i velké zahrady.
Pozinkované a poplastované pletivo a plotové panely – oplocení pozemku od profesionálů.





Kontaktujte nás
captcha

Související články
Obec Děkov: Malebný klenot středočeského venkova

Obec Děkov

Obec Děkov: Malebný klenot středočeského venkova

Hledáte místo, kde se zastavil čas a kde můžete zažít autentický středočeský venkov? Pak je obec Děkov tím pravým místem pro vás! Tato malebná vesnice, jež se skládá ze tří částí Děkov, Nová Ves a Vlkov, ležící v okrese Rakovník ve Středočeském kraji, nabízí svým návštěvníkům jedinečnou kombinaci historického dědictví, přírodních krás a vřelé pohostinnosti místních obyvatel. Díky své poloze v chráněné krajinné oblasti Džbán nabízí jedinečné přírodní scenerie.


Historie obce Okřešice a kaple sv. Antonína Paduánského: Od benediktinů po současnost

Obec Okřešice

Historie obce Okřešice a kaple sv. Antonína Paduánského: Od benediktinů po současnost

Obec Okřešice, ležící v srdci Českomoravské vrchoviny, má bohatou historii, která sahá až do 16. století. Od svého založení třebíčskými benediktiny se obec vyvíjela a získávala na významu. Součástí její historie je také kaple sv. Antonína Paduánského, která se stala duchovním centrem obce. Ponořte se do historie této malebné vesnice a zjistěte více o její výjimečné kapli.


Ideální výchozí bod pro výlety do Chodska

Obec Puclice

Ideální výchozí bod pro výlety do Chodska

Obec Puclice, nacházející se v okrese Domažlice v Plzeňském kraji, je malebná obec s bohatou historií a přátelskou komunitou a je součástí tradiční oblasti zvané Chodsko, která je známá svou historií, lidovými tradicemi a krásnou přírodou. Leží v mírně zvlněné krajině, obklopená lesy a loukami, což z ní činí ideální místo pro odpočinek a relaxaci a také nabízí klidné a příjemné prostředí pro život. Okolí Puclic nabízí mnoho možností pro pěší turistiku, cykloturistiku a houbaření. V blízkosti se nachází několik turistických tras, které vedou přes lesy a louky. Puclice jsou také ideálním výchozím bodem pro výlety do Chodska, regionu s bohatou kulturní tradicí a jedinečným folklórem. Návštěvníci mohou zažít atmosféru chodských slavností, ochutnat místní speciality nebo se seznámit s tradičními řemesly.


Historie obce Břežany na Znojemsku: Od středověkých počátků po barokní zámek

Obec Břežany

Historie obce Břežany na Znojemsku: Od středověkých počátků po barokní zámek

Obec Břežany, dříve známá jako Fryšava nebo Vršava, se nachází asi 5 km severozápadně od městečka Hrušovany nad Jevišovkou v okrese Znojmo. Žije zde 809 obyvatel a je evidováno 221 domů. První písemná zmínka o Břežanech pochází z roku 1222, kdy byla součástí majetku velehradského kláštera. V tomto roce byl vysvěcen původní kostel sv. Bartoloměje, který se stal duchovním centrem obce. Ve 14. století byly Břežany povýšeny na městečko, což přineslo nový impuls pro jejich rozvoj. V polovině 17. století byl na místě bývalé tvrze postaven barokní zámek, který byl později přebudován ve stylu empírovém a klasicistním. Tento článek vás provede klíčovými událostmi a historickými místy Břežan.