Obec Skalička


Skalička 109, Skalička 753 52
Telefon: +420 581 623 539

Skalička původně nesla název Skalka. První písemný záznam o Skaličce pochází z roku 1328, v němž se píše, že Skalička je manským statkem olomouckých biskupů. Od 16.století, kdy již ve Skaličce stál dřevěný zámek, se majitelé poměrně často střídali. Počátkem 19. století začala přestavba dřevěného zámku na cihlový. Roku 1878 kupuje zámek arcibiskupství olomoucké, které jej užívalo jako své letní sídlo. S arcibiskupstvím byla pak 14.listopadu 1924 podepsána kupní smlouva, podle níž připadá zámek sestrám Družiny Cyrilo-Metodějské.

Tím se zámek stal Ústavem Cyrilo-Metodějským, který byl určen epileptickým dětem. V roce 1930 se zámek stal majetkem Kongregace sester Cyrilo-Metodějských.

V roce 1949 bylo vytvořeno nové administrativní vedení všech charitních ústavů v Praze. Charitní péče veškerých církevních organizací byla řízena Státním úřadem pro věci církevní, jež spadal pod Ministerstvo práce a sociální péče.

V roce 1956 byl ústav přejmenován na „Dětský ošetřovací ústav české katolické Charity“. Od 1.ledna 1960 připadl ústav pod státní správu a byl řízen Okresním národním výborem. Zařízení bylo přejmenováno na „Ústav sociální péče pro děti a mládež“. V roce 1988 odešla poslední řádová sestra a v zařízení od té doby pracují již jen civilní zaměstnanci. V roce 1997 došlo k poslední změně názvu na „Ústav sociální péče pro mládež a dospělé“.

IČ: 00301949
DIČ: CZ00301949
Okres: Přerov
Stát: Česká republika
Právní forma: ostatní
Počet zaměstnanců: 6 - 25 zaměstnanců
Obrat: 10 mil. až 30 mil. Kč
Kontaktní osoba: Petra Kočnarová

Telefon:
+420 581 623 539

Email:
obec@skalicka.net
starostka@skalicka.net

Web:


Kontaktní osoby:
Petra Kočnarová
funkce: Starostka
tel: +420 602 514 367
email: starostka@skalicka.net


Provozní doba:
Po 7:30-11, 11:30 -17; St 7:30-11, 11:30-15:30

GPS: 49°31′7.5″ N, 17°47′40.16″ E

QR kód firmy Obec Skalička

Zdravotnické zařízení s laboratorní diagnostikou a oddělením radiologie. Zabýváme se zde metabolickou medicínou, specializované ambulance máme v oborech osteologie, angiologie, gastroenterologie, mamologie, arteterapie.

Krycí desky na jednohroby a dvojohroby v různých tvarech a rozměrech z přírodního kamene.
Pískování a ruční sekání náhrobků – písmo z 24 karátového zlata nebo stříbra.





Kontaktujte nás
captcha

Související články
Obec Děkov: Malebný klenot středočeského venkova

Obec Děkov

Obec Děkov: Malebný klenot středočeského venkova

Hledáte místo, kde se zastavil čas a kde můžete zažít autentický středočeský venkov? Pak je obec Děkov tím pravým místem pro vás! Tato malebná vesnice, jež se skládá ze tří částí Děkov, Nová Ves a Vlkov, ležící v okrese Rakovník ve Středočeském kraji, nabízí svým návštěvníkům jedinečnou kombinaci historického dědictví, přírodních krás a vřelé pohostinnosti místních obyvatel. Díky své poloze v chráněné krajinné oblasti Džbán nabízí jedinečné přírodní scenerie.


Historie obce Okřešice a kaple sv. Antonína Paduánského: Od benediktinů po současnost

Obec Okřešice

Historie obce Okřešice a kaple sv. Antonína Paduánského: Od benediktinů po současnost

Obec Okřešice, ležící v srdci Českomoravské vrchoviny, má bohatou historii, která sahá až do 16. století. Od svého založení třebíčskými benediktiny se obec vyvíjela a získávala na významu. Součástí její historie je také kaple sv. Antonína Paduánského, která se stala duchovním centrem obce. Ponořte se do historie této malebné vesnice a zjistěte více o její výjimečné kapli.


Ideální výchozí bod pro výlety do Chodska

Obec Puclice

Ideální výchozí bod pro výlety do Chodska

Obec Puclice, nacházející se v okrese Domažlice v Plzeňském kraji, je malebná obec s bohatou historií a přátelskou komunitou a je součástí tradiční oblasti zvané Chodsko, která je známá svou historií, lidovými tradicemi a krásnou přírodou. Leží v mírně zvlněné krajině, obklopená lesy a loukami, což z ní činí ideální místo pro odpočinek a relaxaci a také nabízí klidné a příjemné prostředí pro život. Okolí Puclic nabízí mnoho možností pro pěší turistiku, cykloturistiku a houbaření. V blízkosti se nachází několik turistických tras, které vedou přes lesy a louky. Puclice jsou také ideálním výchozím bodem pro výlety do Chodska, regionu s bohatou kulturní tradicí a jedinečným folklórem. Návštěvníci mohou zažít atmosféru chodských slavností, ochutnat místní speciality nebo se seznámit s tradičními řemesly.


Historie obce Břežany na Znojemsku: Od středověkých počátků po barokní zámek

Obec Břežany

Historie obce Břežany na Znojemsku: Od středověkých počátků po barokní zámek

Obec Břežany, dříve známá jako Fryšava nebo Vršava, se nachází asi 5 km severozápadně od městečka Hrušovany nad Jevišovkou v okrese Znojmo. Žije zde 809 obyvatel a je evidováno 221 domů. První písemná zmínka o Břežanech pochází z roku 1222, kdy byla součástí majetku velehradského kláštera. V tomto roce byl vysvěcen původní kostel sv. Bartoloměje, který se stal duchovním centrem obce. Ve 14. století byly Břežany povýšeny na městečko, což přineslo nový impuls pro jejich rozvoj. V polovině 17. století byl na místě bývalé tvrze postaven barokní zámek, který byl později přebudován ve stylu empírovém a klasicistním. Tento článek vás provede klíčovými událostmi a historickými místy Břežan.