V České republice zastupuje značku OLYMPUS od roku 1991 Olympus Czech Group, s.r.o., člen koncernu jako dceřiná společnost OLYMPUS EUROPA SE & CO. KG. Vede obchodní aktivity v celém regionu střední a východní Evropy, do její působnosti spadá 27 zemí tohoto regionu.
Olympus jako přední světový výrobce přesných optických a digitálních technologií vyvíjí a prodává inovativní lékařskou techniku a řešení pro vědu a průmysl. Olympus se více jak 100 let zaměřuje na to, aby lidé vedli zdravější, bezpečnější a naplněnější život i díky včasné diagnostice, prevenci a léčení nemocí.
ZDRAVOTNICKÉ SYSTÉMY
Olympus se zaměřuje na každodenní kvalitní péči o pacienta. Naše produkty umožňují odborným pracovníkům ve zdravotnictví, v širokém okruhu specializací, aby se s použitím endoskopických zařízení podívali „dovnitř“ lidského těla. Naším posláním je zlepšovat zdravotní stav pacientů, minimalizovat nepohodlí při vyšetření a urychlit zotavovací proces díky včasné diagnostice a minimálně invazivní léčbě širokého spektra nemocí. Naše inovativní tech-nologie a služby také pomáhají optimalizovat pracovní postupy a maximalizovat provozní efektivitu ve zdravotnických zařízeních.
ŘEŠENÍ PRO BIOLOGICKÉ VĚDY A PRŮMYSL
Olympus řešení pro biologické vědy a průmysl vyrábí zobrazovací, instrumentační a měřící zařízení tak, aby vyhovovala neustále rostoucím nárokům profesionálů v oboru biologických věd.
V oboru biologických věd společnost Olympus dodává mikroskopické systémy včetně zobrazo-vacích zařízení i softwaru pro jejich ovládání. Mikroskopy Olympus jsou známé svojí skvělou opti-kou a výjimečnou kvalitou zobrazení - ve standardních technikách i v nejpokročilejší laserové konfokální mikroskopii.
V průmyslovém odvětví je Olympus vedoucím hráčem na trhu inspekčních zařízení pro nepřímou vizuální kontrolu, ultrazvukovou a phased array defektoskopii, měření tloušťky materiálu, zkoušky vířivými proudy, fluorescenční spektrofotometrii a defrakci, průmyslovou mikroskopii i optická měřící zařízení. Přístroje a systémy společnosti Olympus jsou používány v nejrůznějších odvětvích leteckého průmyslu, ve výrobě elektrické energie, petrochemie, těžby ropy, zemního plynu a dalších nerostných surovin, v metalografii, automobilovém průmyslu a v neposlední řadě i ve výzkumných laboratořích technických univerzit.